Banner
İmplant ve Cerrahi İşlemler Sonrası Uyarılar;
İmplant ve cerrahi işlemlerde sıkça sorulan sorular

Refakatçiye gereksinim var mıdır ?
Çok gerekli olmamakla birlikte, küçük çaplıda olsa bir cerrahi işlem geçirecek olmanız nedeniyle, size yardımcı olacak bir refakatçinizin bulunmasında yarar vardır.
 
Çalışma düzeniniz nasıl etkilenir ?
Uygulanan tedavi, yapmakta olduğunuz iş ve kendinizi nasıl hissettiğinize bağlı olarak kısa sürelide olsa belirli bir zaman sürecinde işlerinize ara vererek dinlenmeniz yararlı olacaktır.
 
İşlem sonrası dönem ağrılı mıdır?
Başlangıçta çene kemiklerinde ağrı, açma ve kapamada kısıtlılık ve yemek yeme işlevinde ağrı ve güçlük gibi şikayetler söz konusu olabilmektedir. Operasyonun hemen bitiminde önerilen ağrı kesicinin kullanılması ve daha sonra da gerektiği taktirde doktorunuz tarafından önerilen şekliyle kullanımına devam edilmesi söz konusu olabilmektedir.
 
İşlem sonrası şişlik veya renk değişikliği meydana gelebilir mi ?
Yapılan operasyonlardan sonra genellikle 7–10 günlük bir süreçte aşamalı olarak ortadan kaybolabilen şişlik ve hatta operasyon bölgesi ve çevresinde morarma olarak adlandırılabilecek renk değişimleri görülebilmektedir. Operasyonu izleyen ilk 12-18 saat buz uygulaması yapılması şişliğin kontrolü ve en aza indirilmesi açısından çok yararlı bir uygulamadır.
 
Dişlerinizi temizleyebilecek misiniz?
Operasyondan 24 saat sonra ılık tuzlu suyla gargara yapmanız ve normal diş fırçalamanız mümkündür. Özellikle yemekleri takiben gargara yapılması enfeksiyondan sakınılabilmesi açısından çok önemlidir.
 
 
Pro WEB